Trwa ładowanie...

Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Wilga 2000”

Logo SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA WILGA 2000
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA WILGA 2000
Warszawa, mazowieckie
Miejsce pracy:
Warszawa
Opublikowano:
07.05.2024
Typ umowy:
Umowa B2B
Ważność:
17 dni
Wymiar czasu pracy:
Pełny etat
Poziom stanowiska:
Kadra zarządzająca
Kraj:
Polska
Region:
mazowieckie
O pracodawcy:

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wilga 2000" zarządza 28 budynkami pogrupowanymi w 7 nieruchomości. W budynkach znajduje się 719 lokali. PUM wynosi 44 000 m2. Liczba członków Spółdzielni 890.

Roczne przychody Spółdzielni kształtują się na poziomie 10 000 000 PLN

Zakres obowiązków:

Odpowiedzialność za kierowanie całokształtem działalności wewnętrznej oraz zewnętrznej Spółdzielni, tzn.:
- organizacja i koordynacja pracy Zarządu,
- nadzór i kontrola bezpośrednio mu podporządkowanych stanowisk,
- reprezentowanie interesów Spółdzielni,
- podejmowanie decyzji niezbędnych dla właściwej działalności Spółdzielni,
- nadzór nad sporządzaniem przez dział księgowości - Główną księgową - rzetelnych planów finansowo-gospodarczych oraz zapewnienie skutecznej kontroli nad ich realizacją po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą,
- dokonywanie okresowej oceny sytuacji gospodarczej i finansowej Spółdzielni oraz podejmowanie działań zmierzających do jej stałej poprawy,
- organizacja procesu zarządzania Spółdzielnią poprzez wprowadzenie rozwiązań zapewniających efektywność jej działania - głównie w aspekcie należytej obsługi jej członków i zabezpieczenia ich interesów,
- wydawanie wewnętrznych zarządzeń regulujących system działalności Spółdzielni,
- załatwianie spraw zgłoszonych w trybie skarg i wniosków poprzez członków i pracowników Spółdzielni,
- organizowanie posiedzeń Zarządu Spółdzielni,

Wymagania:

Pełna treść ogłoszenia oraz wymagane oświadczenia znajdują się pod adresem:

Wymagania wobec kandydatów przystępujących do konkursu:

Wymagania konieczne:

  1. dyplom ukończenia studiów wyższych (preferowane prawnicze, ekonomiczne lub techniczne);
  2. co najmniej 5 letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych;
  3. 3 letnie nie przerwane doświadczenie w pracy w spółdzielniach mieszkaniowych, wspólnotach mieszkaniowych, towarzystwach budownictwa społecznego na stanowiskach kierowniczych lub w organach tychże podmiotów;
  4. korzystanie z pełni praw publicznych;
  5. posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  6. niekaralność za umyślne przestępstwo, w tym przestępstwo skarbowe;
  7. znajomość ustaw: prawo spółdzielcze, o spółdzielniach mieszkaniowych, ogospodarce nieruchomościami oraz zasad funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych;
  8. znajomość prawnych i ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów gospodarczych w warunkach gospodarki rynkowej;
  9. znajomość zasad nadzoru spółdzielczego, audytu i kontroli finansowej oraz rachunkowości zarządczej;
  10. doświadczenie w zakresie zarządzania budynkami, nieruchomościami, prowadzeniem gospodarki finansowej;
  11. dobra znajomość obsługi komputera w szczególności aplikacji pakietu MS Office;
  12. doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Wymagania pożądane:

  1. Licencja Zarządcy Nieruchomości;
  2. pełna dyspozycyjność;
  3. znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników oraz wiedza z zakresu prawa pracy;
  4. znajomość ustaw: prawo budowlane, o własności lokali.

Oferta (zgłoszenie) kandydatów powinna (powinno) zawierać:

  1. Życiorys (CV) zawierający przebieg pracy zawodowej opatrzony własnoręcznym podpisem, informację o spełnieniu warunków §3 ust. 1
    oraz §3 ust. 2 oraz list motywacyjny przedstawiający powód ubiegania się o stanowisko Prezesa Zarządu Spółdzielni. Życiorys lub list motywacyjny powinien także zawierać informacje o sposobie kontaktowania się z kandydatem (adres, telefon kontaktowy, adres e-mail).
  2. Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  3. Aktualne oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych.
  4. Aktualne oświadczenie o posiadaniu zdolności do czynności prawnych.
  5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności (wystawioną nie wcześniej niż 2 miesiące przed datą upływu terminu składania zgłoszeń).
  6. Aktualne oświadczenie o nie prowadzeniu przeciw kandydatowi postępowania prokuratorskiego lub sądowego związanego z działalnością gospodarczą.
  7. Oświadczenie kandydata stwierdzające brak przeciwskazań do pracy na stanowisku Prezesa Zarządu.
  8. Oświadczenie o braku powinowactwa lub pokrewieństwa z Członkami Rady Nadzorczej Spółdzielni.
  9. Oświadczenie o zachowaniu w tajemnicy, pod rygorem odpowiedzialności karnej, uzyskanych w toku postępowania konkursowego danych i informacji dotyczących działalności Spółdzielni.
  10. Oświadczenie o gotowości do rezygnacji, z chwilą wyboru na stanowisko Prezesa Zarządu, z działalności konkurencyjnej wobec Spółdzielni, o ile kandydat prowadzi taką działalność.
  11. Pisemne oświadczenie o zapoznaniu się z zasadami przeprowadzania konkursu i ich akceptacji.
  12. Klauzulę o treści : "Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1781) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu dla potrzeb Konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Wilga 2000".
  13. Wysokość oczekiwanego wynagrodzenia oraz oczekiwaną formę zatrudnienia (Umowa o Pracę / Umowa Powołania / inna Umowa cywilno-prawna).
Oferujemy:

Pracę na Stanowisku Prezesa Zarządu w małej Spółdzielni Mieszkaniowej.