Start Poradniki Praca za granicą Artykuł

Praca na Wyspach Owczych

Praca i nauka za granicą | dodane 2008-10-24 (09:32) 5 lat 5 miesięcy 25 dni 8 godzin i 36 minut temu | 2 opinie
 

Wydałoby się, że w tak odległym i mało znanym Polakom miejscu nie ma zbyt wielu naszych rodaków. Tymczasem mieszka ich tu już około setki, a agencje pracy wciąż rekrutują nowych. Polaków przyciągają wysokie zarobki, gościnni mieszkańcy i niepowtarzalna przyroda.

Rozpoczynając pracę nad artykułem sądziłam, że znalezienie Polaka przebywającego w tak egzotycznym miejscu będzie niełatwe. Tymczasem tylko na portalu nasza – klasa.pl jest zarejestrowanych około czterdziestu naszych rodaków, którzy pracują bądź pracowali na Wyspach Owczych.

Jednym z nich jest Adrian z Bydgoszczy przebywający na Wyspach od trzech lat. Pracuje w firmie projektującej i wykonującej ogrody. Trafił tu dzięki znajomej Polce, która mieszka na Wyspach już ponad 20 lat.

Bartek z Mikoszewa na Wyspy Owcze trafił trzy miesiące temu przez agencję pracy VOOT. Zajmuje się wykańczaniem wnętrz budynków w Tórshavn.

Dla kogo praca?

Rekrutację prowadzą m.in. agencje Oceanwide, Goodpeople i Crew.fo. Pośrednicy najczęściej poszukują budowlańców, rybaków, pracowników przetwórstwa ryb, przemysłu stoczniowego i metalurgicznego. Prowadzą także nabór stolarzy, hydraulików, cieśli, elektryków, tynkarzy, monterów konstrukcji stalowych, spawaczy, ślusarzy i pracowników branży marynistycznej.

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~czarna 2009-02-27 (00:17) 5 lat 1 miesiąc 22 dni 17 godzin i 51 minut temu

zadowolona
jestem na wyspach od roku i jestem bardzo zadowolona.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi? Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi?
2
73%
Pracodawcy mogą skorzystać na zmianach w ustawie o instytucjach rynku pracy Pracodawcy mogą skorzystać na zmianach w ustawie o instytucjach rynku pracy
3
55%
Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana
4
55%
Zmiany w długości okresów wypowiedzenia Zmiany w długości okresów wypowiedzenia
5
29%
Ponad 15 tys. zł miesięcznie - tyle zarobi Polak na budowie w Norwegii Ponad 15 tys. zł miesięcznie - tyle zarobi Polak na budowie w Norwegii

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody