Start Poradniki Praca za granicą Artykuł

Praca na Wyspach Owczych

Praca i nauka za granicą | dodane 2008-10-24 (09:32) 5 lat 5 miesięcy 30 dni 3 godziny i 55 minut temu | 2 opinie
 

Wydałoby się, że w tak odległym i mało znanym Polakom miejscu nie ma zbyt wielu naszych rodaków. Tymczasem mieszka ich tu już około setki, a agencje pracy wciąż rekrutują nowych. Polaków przyciągają wysokie zarobki, gościnni mieszkańcy i niepowtarzalna przyroda.

Rozpoczynając pracę nad artykułem sądziłam, że znalezienie Polaka przebywającego w tak egzotycznym miejscu będzie niełatwe. Tymczasem tylko na portalu nasza – klasa.pl jest zarejestrowanych około czterdziestu naszych rodaków, którzy pracują bądź pracowali na Wyspach Owczych.

Jednym z nich jest Adrian z Bydgoszczy przebywający na Wyspach od trzech lat. Pracuje w firmie projektującej i wykonującej ogrody. Trafił tu dzięki znajomej Polce, która mieszka na Wyspach już ponad 20 lat.

Bartek z Mikoszewa na Wyspy Owcze trafił trzy miesiące temu przez agencję pracy VOOT. Zajmuje się wykańczaniem wnętrz budynków w Tórshavn.

Dla kogo praca?

Rekrutację prowadzą m.in. agencje Oceanwide, Goodpeople i Crew.fo. Pośrednicy najczęściej poszukują budowlańców, rybaków, pracowników przetwórstwa ryb, przemysłu stoczniowego i metalurgicznego. Prowadzą także nabór stolarzy, hydraulików, cieśli, elektryków, tynkarzy, monterów konstrukcji stalowych, spawaczy, ślusarzy i pracowników branży marynistycznej.

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~czarna 2009-02-27 (00:17) 5 lat 1 miesiąc 27 dni 13 godzin i 10 minut temu

zadowolona
jestem na wyspach od roku i jestem bardzo zadowolona.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi? Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi?
2
48%
Gigantyczna rekrutacja do policji Gigantyczna rekrutacja do policji
3
38%
Dzień wolny od pracy za 3 maja można udzielić np. w Boże Ciało Dzień wolny od pracy za 3 maja można udzielić np. w Boże Ciało
4
37%
Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków
5
33%
Praca i zarobki w social media. Nawet 11 tys. dla szefa! Praca i zarobki w social media. Nawet 11 tys. dla szefa!

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

"26 milionów ludzi w Europie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?" "26 milionów ludzi w Europie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?" Szef rekrutacji w Google radzi, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej Szef rekrutacji w Google radzi, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej Pismo z urzędu przyjdzie e-mailem Pismo z urzędu przyjdzie e-mailem Praca na dyrektorskim stołku - ile można zarobić? Praca na dyrektorskim stołku - ile można zarobić? Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł? Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł? Dodatkowe dni urlopu na poszukiwanie pracy Dodatkowe dni urlopu na poszukiwanie pracy