Start Poradniki Praca za granicą Artykuł

Praca na Wyspach Owczych

Praca i nauka za granicą | dodane 2008-10-24 (09:32) 6 lat 5 miesięcy 25 dni 19 godzin i 30 minut temu | 2 opinie
 

Wydałoby się, że w tak odległym i mało znanym Polakom miejscu nie ma zbyt wielu naszych rodaków. Tymczasem mieszka ich tu już około setki, a agencje pracy wciąż rekrutują nowych. Polaków przyciągają wysokie zarobki, gościnni mieszkańcy i niepowtarzalna przyroda.

Rozpoczynając pracę nad artykułem sądziłam, że znalezienie Polaka przebywającego w tak egzotycznym miejscu będzie niełatwe. Tymczasem tylko na portalu nasza – klasa.pl jest zarejestrowanych około czterdziestu naszych rodaków, którzy pracują bądź pracowali na Wyspach Owczych.

Jednym z nich jest Adrian z Bydgoszczy przebywający na Wyspach od trzech lat. Pracuje w firmie projektującej i wykonującej ogrody. Trafił tu dzięki znajomej Polce, która mieszka na Wyspach już ponad 20 lat.

Bartek z Mikoszewa na Wyspy Owcze trafił trzy miesiące temu przez agencję pracy VOOT. Zajmuje się wykańczaniem wnętrz budynków w Tórshavn.

Dla kogo praca?

Rekrutację prowadzą m.in. agencje Oceanwide, Goodpeople i Crew.fo. Pośrednicy najczęściej poszukują budowlańców, rybaków, pracowników przetwórstwa ryb, przemysłu stoczniowego i metalurgicznego. Prowadzą także nabór stolarzy, hydraulików, cieśli, elektryków, tynkarzy, monterów konstrukcji stalowych, spawaczy, ślusarzy i pracowników branży marynistycznej.

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 1 50,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
1
~czarna 2009-02-27 (00:17) 6 lat 1 miesiąc 23 dni 4 godziny i 45 minut temu

zadowolona
jestem na wyspach od roku i jestem bardzo zadowolona.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Przybornik

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco