Start Artykuł

Niepełnosprawni - "Sprawni w pracy"

IAR | dodane 2005-05-05 (15:10) 8 lat 11 miesięcy 13 dni 7 godzin i 32 minuty temu
 

"Sprawni w pracy" - pod takim hasłem rusza dzisiaj kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych. Celem kampanii jest przekonanie pracodawców, że niepełnosprawny może być świetnym pracownikiem. Ma też zachęcić samych niepełnosprawnych do walki o prawo do realizacji zawodowej.

Tylko 16% spośród tych niepełnosprawnych w naszym kraju, którzy mogliby pracować znalazło zatrudnienie. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski uważa, że 84% siedzących w domu niepełnosprawnych, a mogących pracować, to zdecydowanie za dużo i czas to zmienić.

Z pomocą Stowarzyszeniu oraz pełnomocnikowi rządu do spraw osób niepełnosprawnych przyszły media. W trzech programach Telewizji Polskiej będą prezentowane spoty pokazujące, jak trudno osobom niepełnosprawnym odnaleźć się w życiu społecznym. Będą też reklamy w gazetach a ich bohaterami będą niepełnosprawni znani z literatury, jak kapitan Hook czy Quassimodo. Reklamy i spoty bedą bezpłatne.

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi? Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi?
2
73%
Pracodawcy mogą skorzystać na zmianach w ustawie o instytucjach rynku pracy Pracodawcy mogą skorzystać na zmianach w ustawie o instytucjach rynku pracy
3
55%
Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana
4
55%
Zmiany w długości okresów wypowiedzenia Zmiany w długości okresów wypowiedzenia
5
30%
Praca i zarobki w social media. Nawet 11 tys. dla szefa! Praca i zarobki w social media. Nawet 11 tys. dla szefa!

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć?