Start Artykuł

Kopalnia Węgla Kamiennego Bogdanka oraz PZL-Świdnik zwiększają zatrudnienie

PAP | dodane 2012-02-26 (10:40) 2 lata 1 miesiąc 29 dni 20 godzin i 19 minut temu
 

Po około 250 nowych pracowników zamierzają zatrudnić w roku 2012 Kopalnia Węgla Kamiennego Bogdanka oraz PZL-Świdnik z grupy Agusta Westaland na Lubelszczyźnie.

Zwiększenie zatrudnienia w Kopalni Bogdanka ma związek z uruchomieniem w październiku ub.roku nowego pola wydobywczego Stefanów. To kluczowa inwestycja kopalni, dzięki której wydobycie węgla ma się zwiększyć dwukrotnie, z obecnych 5,8 mln ton rocznie do 11,5 mln ton na koniec 2013 r.

"Do końca 2012 roku planuje się przyjęcie około 250 nowych pracowników" - powiedział PAP rzecznik prasowy Bogdanki Tomasz Zięba.

Jak dodał kopalnia sukcesywnie zwiększa zatrudnienie już od 2008 roku. Według planów, docelowo w 2014 r. ma tu pracować łącznie ok. 4,5 tys. osób.

"Rekrutacja jest prowadzona permanentnie. Aplikacje są przyjmowane drogą elektroniczną. Łącznie mamy obecnie około ośmiu tysięcy zgłoszeń" - zaznaczył Zięba. Dodał, że w zależności od wymaganych kwalifikacji na dane stanowisko liczba chętnych na jedno miejsce waha się od 10 do kilkudziesięciu osób.

Bogdanka to najnowsza, najbardziej nowoczesna kopalnia węgla w Polsce i jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie. Średnia płaca w kopalni to ok. 6,3 tys. zł brutto.

Zwiększenie zatrudnienia zapowiedziały też władze PZL-Świdnik z grupy AgustaWestland. "Planujemy, że 2012 roku dołączy do nas kolejne 250 osób" - mówił dyrektor zarządzający PZL-Świdnik Nicola Bianco na konferencji prasowej w styczniu.

Planowane zwiększenie zatrudnienia ma m.in. związek z podpisanymi przez spółkę kontraktami z Ministerstwem Obrony Narodowej. PZL-Świdnik wyprodukuje dla MON pięć nowych śmigłowców W-3WA Sokół w konfiguracji VIP, które mają służyć polskim Siłom Powietrznym do transportu personelu wojskowego i rządowego wyższego szczebla. Oddzielne umowy zostały podpisane na modernizację 14 śmigłowców będących już w dyspozycji MON. Łączna wartość podpisanych kontraktów to 380 mln zł. W komunikacie przesłanym PAP zarząd świdnickiej fabryki potwierdził zamiary zatrudnienie 250 nowych pracowników.

"PZL - Świdnik SA będzie realizował proces rekrutacji w kilku etapach, szczególnie na stanowiska wymagające kandydatów o wyższych umiejętnościach i kwalifikacjach, np. w poszukiwaniu inżynierów lub menedżerów z zakresu działalności biznesowej. Taka polityka tłumaczy szczególne zainteresowanie producenta śmigłowców młodymi, otwartymi absolwentami politechnik i szkół typowo biznesowych" - głosi komunikat.

Według informacji Urzędu Statystycznego w Lublinie w grudniu ub. roku stopa bezrobocia na Lubelszczyźnie wyniosła 13,3 proc.

Na koniec roku 2011 zarejestrowanych było 122,4 tys. bezrobotnych - o 2,3 proc więcej niż roku 2010. Liczba ofert pracy w 2011 r - 31,6 tys. - była o 42,5 proc. mniejsza niż w roku 2010.(PAP)

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 1 100,00%
nie 0 0,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Dzień wolny od pracy za 3 maja można udzielić np. w Boże Ciało Dzień wolny od pracy za 3 maja można udzielić np. w Boże Ciało
2
92%
W McDonald's  można zarobić 5 tys. zł netto. Firma szuka też menedżerów W McDonald's można zarobić 5 tys. zł netto. Firma szuka też menedżerów
3
71%
200 zł za dzień pracy. Przyjmą kilka tysięcy osób 200 zł za dzień pracy. Przyjmą kilka tysięcy osób
4
65%
Gigantyczna rekrutacja do policji Gigantyczna rekrutacja do policji
5
49%
Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł? Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł? "26 milionów ludzi w Europie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?" "26 milionów ludzi w Europie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?" Praca na dyrektorskim stołku - ile można zarobić? Praca na dyrektorskim stołku - ile można zarobić? Szef rekrutacji w Google radzi, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej Szef rekrutacji w Google radzi, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej Pismo z urzędu przyjdzie e-mailem Pismo z urzędu przyjdzie e-mailem Dodatkowe dni urlopu na poszukiwanie pracy Dodatkowe dni urlopu na poszukiwanie pracy