Start Artykuł

Kopalnia Węgla Kamiennego Bogdanka oraz PZL-Świdnik zwiększają zatrudnienie

PAP | dodane 2012-02-26 (10:40) 2 lata 1 miesiąc 21 dni 16 godzin i 9 minut temu
 

Po około 250 nowych pracowników zamierzają zatrudnić w roku 2012 Kopalnia Węgla Kamiennego Bogdanka oraz PZL-Świdnik z grupy Agusta Westaland na Lubelszczyźnie.

Zwiększenie zatrudnienia w Kopalni Bogdanka ma związek z uruchomieniem w październiku ub.roku nowego pola wydobywczego Stefanów. To kluczowa inwestycja kopalni, dzięki której wydobycie węgla ma się zwiększyć dwukrotnie, z obecnych 5,8 mln ton rocznie do 11,5 mln ton na koniec 2013 r.

"Do końca 2012 roku planuje się przyjęcie około 250 nowych pracowników" - powiedział PAP rzecznik prasowy Bogdanki Tomasz Zięba.

Jak dodał kopalnia sukcesywnie zwiększa zatrudnienie już od 2008 roku. Według planów, docelowo w 2014 r. ma tu pracować łącznie ok. 4,5 tys. osób.

"Rekrutacja jest prowadzona permanentnie. Aplikacje są przyjmowane drogą elektroniczną. Łącznie mamy obecnie około ośmiu tysięcy zgłoszeń" - zaznaczył Zięba. Dodał, że w zależności od wymaganych kwalifikacji na dane stanowisko liczba chętnych na jedno miejsce waha się od 10 do kilkudziesięciu osób.

Bogdanka to najnowsza, najbardziej nowoczesna kopalnia węgla w Polsce i jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w regionie. Średnia płaca w kopalni to ok. 6,3 tys. zł brutto.

Zwiększenie zatrudnienia zapowiedziały też władze PZL-Świdnik z grupy AgustaWestland. "Planujemy, że 2012 roku dołączy do nas kolejne 250 osób" - mówił dyrektor zarządzający PZL-Świdnik Nicola Bianco na konferencji prasowej w styczniu.

Planowane zwiększenie zatrudnienia ma m.in. związek z podpisanymi przez spółkę kontraktami z Ministerstwem Obrony Narodowej. PZL-Świdnik wyprodukuje dla MON pięć nowych śmigłowców W-3WA Sokół w konfiguracji VIP, które mają służyć polskim Siłom Powietrznym do transportu personelu wojskowego i rządowego wyższego szczebla. Oddzielne umowy zostały podpisane na modernizację 14 śmigłowców będących już w dyspozycji MON. Łączna wartość podpisanych kontraktów to 380 mln zł. W komunikacie przesłanym PAP zarząd świdnickiej fabryki potwierdził zamiary zatrudnienie 250 nowych pracowników.

"PZL - Świdnik SA będzie realizował proces rekrutacji w kilku etapach, szczególnie na stanowiska wymagające kandydatów o wyższych umiejętnościach i kwalifikacjach, np. w poszukiwaniu inżynierów lub menedżerów z zakresu działalności biznesowej. Taka polityka tłumaczy szczególne zainteresowanie producenta śmigłowców młodymi, otwartymi absolwentami politechnik i szkół typowo biznesowych" - głosi komunikat.

Według informacji Urzędu Statystycznego w Lublinie w grudniu ub. roku stopa bezrobocia na Lubelszczyźnie wyniosła 13,3 proc.

Na koniec roku 2011 zarejestrowanych było 122,4 tys. bezrobotnych - o 2,3 proc więcej niż roku 2010. Liczba ofert pracy w 2011 r - 31,6 tys. - była o 42,5 proc. mniejsza niż w roku 2010.(PAP)

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 1 100,00%
nie 0 0,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Pracodawcy mogą skorzystać na zmianach w ustawie o instytucjach rynku pracy Pracodawcy mogą skorzystać na zmianach w ustawie o instytucjach rynku pracy
2
75%
Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana
3
74%
Zmiany w długości okresów wypowiedzenia Zmiany w długości okresów wypowiedzenia
4
61%
Gigantyczna rekrutacja do policji Gigantyczna rekrutacja do policji
5
39%
Ponad 15 tys. zł miesięcznie - tyle zarobi Polak na budowie w Norwegii Ponad 15 tys. zł miesięcznie - tyle zarobi Polak na budowie w Norwegii

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę