Start Artykuł

Idź do wojska - dostaniesz mieszkanie

PAP | dodane 2006-04-05 (06:15) 8 lat 16 dni 2 godziny i 49 minut temu | 2 opinie
 

Wojsko da ci nie tylko pewną pracę, ale także piękne, nowe mieszkanie. Trzeba tylko zostać zawodowym żołnierzem - pisze "Fakt".

Nowoczesna armia to nie rekruci wcielani do wojska siłą, lecz doskonale wyszkoleni zawodowcy. Oni zapewniają skuteczne działanie i stanowią o jej sile. Czas wojaków Szwejków już dawno się skończył.

Generałowie rozumieją, że świetnie wyszkolony żołnierz musi mieć dobre warunki do odpoczynku i prywatnego życia. Zamiast dusznych, wieloosobowych sal koszarowych oferują zawodowcom w mundurach nowoczesne, przestronne i doskonale wyposażone mieszkanie.

Nasza Wojskowa Agencja Mieszkaniowa ma ich aż pięćset - mówi dziennikowi kapitan Adam Grell z jednostki w Brzegu.

W jego I Brygadzie Saperów służy już 200 zawodowych szeregowych. A potrzeba jeszcze przynajmniej 50. Na początek dostana oni 1300 zł. Za mieszkanie muszą zapłacić sami. Czynsz za trzy pokoje z kuchnią i łazienką oraz opłaty za ogrzewanie, gaz i prąd wynoszą razem ok. 500 zł.

Przed szeregowcami stoi otworem droga awansu. W trakcie 6-letniego kontraktu mogą przejść kurs podoficerski i kontynuować służbę.

Tomasz Bachanek przed 8 laty też zaczynał od gołych pagonów. Teraz jest starszym sierżantem i chwali sobie swą pracę. Jest szczęśliwy, bo już niedługo jego żona Ilona urodzi córeczkę.

Na żołnierzy czekają jednostki w całym kraju, m.in. w Międzyrzeczu, Bydgoszczy, Szczecinie, Krakowie i Świętoszowej. Potrzebni są nie tylko specjaliści wojskowi, tacy jak celowniczy, działowi czy strzelcy, ale kucharze oraz kierowcy - informuje "Fakt". (PAP)

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 1 100,00%
nie 0 0,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
3
~żona wojaka 2011-07-21 (16:03) 2 lata 8 miesięcy 30 dni 17 godzin i 1 minutę temu

Kpina... Mieszkań nie ma, na rozpatrzenie jakiegokolwiek wniosku o dodatki mieszkaniowe albo rozłąkowe czeka się po pół roku albo i więcej, na mieszkanie od wojska prawie 2 lata. Już ponad 7 miesięcy żyjemy z mężem oddzieleni o 750 km i jedyne co dostaliśmy od wojska to zwrot kosztów przejazdu do rodziny raz w miesiącu w kwocie ok. 70zł przy czym taki przejazd kosztuje co najmniej 2 razy tyle, a żeby zwrot dostać co miesiąc trzeba co miesiąc składać odrębny wniosek z aktualnym poświadczeniem tymczasowego zameldowania... Paranoja...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi? Ile naprawdę zarabia ksiądz i co właściwie robi?
2
48%
Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana Polska przedszkolanka na Wyspach poszukiwana
3
48%
Zmiany w długości okresów wypowiedzenia Zmiany w długości okresów wypowiedzenia
4
37%
Gigantyczna rekrutacja do policji Gigantyczna rekrutacja do policji
5
34%
Praca i zarobki w social media. Nawet 11 tys. dla szefa! Praca i zarobki w social media. Nawet 11 tys. dla szefa!

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Rekordowa premia dla pracowników Ferrari Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Żyją ze sportu, ale nie są sportowcami. Najlepiej płatne zawody Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Mają prawo do dodatkowego urlopu. Kto i na ile wolnego ekstra może liczyć? Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Unikaj tych błędów, a znajdziesz pracę Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Zbyt wysokie kwalifikacje w CV Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce Elastyczny czas pracy już w 707 firmach w Polsce