Start Wiadomości Artykuł

Dawcy spermy mogą zarobić 400 zł

Gazeta Krakowska | dodane 2008-12-30 (10:04) 5 lat 3 miesiące 25 dni 7 godzin i 44 minuty temu
 

Do banków spermy ustawiają się coraz dłuższe kolejki chętnych. Dawcy twierdzą, że to łatwy sposób na zarobienie kilkuset złotych, pisze "Gazeta Krakowska".

WEŹ UDZIAŁ W INTERNETOWYM BADANIU WYNAGRODZEŃ

Okazuje się jednak, że nie każdy może być dawcą. Tylko nasienie co 8 dawcy nadaje się do zamrożenia i wykorzystania. Osoby chętne muszą najpierw przejść rozmowę kwalifikacyjną. Mężczyżni pytani są o przebyte choroby, życie płciowe, sytuację rodzinną, a także o to, czy w rodzinie byli alkoholicy, chorzy na raka.

Następnie kandydat jest poddany testom laboratoryjnym. Pobierana jest krew, wymaz z cewki moczowej oraz nasienie. Parametry spermy muszą bowiem spełniać określone normy.

"Średnio z 10-15 potencjalnych dawców miesięcznie zgłaszających się do naszego ośrodka, odrzuconych zostaje 70 procent" - tłumaczy gazecie dr Małgorzata Swornik z Ośrodka Diagnostyki i Leczenia Niepłodności "Macierzyństwo" w Krakowie.

Tylko co ósmy dawca ma predyspozycje do tego, by zostać ojcem, czyli aby jego nasienie zamrozić i przekazać dalej. Dlaczego zakwalifikowanych dawców jest tak niewielu? Jak tłumaczą lekarze, nasienie pogarsza niewłaściwy styl życia: papierosy, pizza i piwo przed telewizorem. Najlepszymi kandydatami z punktu widzenia banków spermy są młodzi ojcowie, którzy chcą bezinteresownie pomóc innym parom. Większość dawców to bezdzietni studenci.

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 2 100,00%
nie 0 0,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Przybornik

Najpopularniejsze

1
100%
Dzień wolny od pracy za 3 maja można udzielić np. w Boże Ciało Dzień wolny od pracy za 3 maja można udzielić np. w Boże Ciało
2
94%
W McDonald's  można zarobić 5 tys. zł netto. Firma szuka też menedżerów W McDonald's można zarobić 5 tys. zł netto. Firma szuka też menedżerów
3
73%
200 zł za dzień pracy. Przyjmą kilka tysięcy osób 200 zł za dzień pracy. Przyjmą kilka tysięcy osób
4
67%
Gigantyczna rekrutacja do policji Gigantyczna rekrutacja do policji
5
51%
Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków Bankowość internetowa powoduje zamykanie oddziałów banków

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

monsterpolska.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco

Warto przeczytać

Pismo z urzędu przyjdzie e-mailem Pismo z urzędu przyjdzie e-mailem Dodatkowe dni urlopu na poszukiwanie pracy Dodatkowe dni urlopu na poszukiwanie pracy Praca na dyrektorskim stołku - ile można zarobić? Praca na dyrektorskim stołku - ile można zarobić? Szef rekrutacji w Google radzi, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej Szef rekrutacji w Google radzi, jak się sprzedać na rozmowie kwalifikacyjnej "26 milionów ludzi w Europie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?" "26 milionów ludzi w Europie szuka pracy. Czyją pracę chcą zabrać?" Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł? Ilu Polaków rzuciłoby pracę, gdyby wygrało 1 mln zł?