Start Poradniki Praca za granicą Artykuł

Logo dostawcy Bez kwalifikacji i znajomości języka możesz stać się ofiarą

WP.PL | dodane 2013-02-18 (10:06) 2 lata 2 miesiące 15 dni 15 godzin i 48 minut temu | 189 opinii
 

(fot. Thinkstock)


Polacy, którzy wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy i zaginęli, to blisko 20 proc. wszystkich poszukiwanych przez Fundację Itaka. Najwięcej Polaków ginie w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii.

Średnio każdego miesiąca za granicą ginie dwadzieścia osób pochodzących z naszego kraju. Bywa, że padają ofiarą nieuczciwych pracodawców lub zwykłych naciągaczy. Osoby oszukane, często pozostawione bez środków do życia, należą do grupy szczególnie narażonej na ryzyko zaginięcia.

Zostaniesz modelką

Z nowego, opublikowanego w lutym tego roku raportu ONZ na temat handlu ludźmi wynika, że ofiary handlu żywym towarem można spotkać w restauracjach, domach publicznych, na farmach. 58 proc. przypadków handlu ludźmi stanowią przypadki handlu w celach seksualnych. W ciągu ostatnich czterech lat do 36 proc. wzrosła liczba przypadków handlu w celu wykorzystania siły roboczej.

Polecamy: Mieli legalnie pracować w Szwecji; zmuszano ich do kradzieży

- Handel ludźmi wymaga silnej odpowiedzi, która opierałaby się na wsparciu i ochronie ofiar, rygorystycznym egzekwowaniu prawa przez organy wymiaru sprawiedliwości, sprawiedliwej polityce migracyjnej i zdecydowanych regulacjach rynku pracy – komentował raport szef Biura ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), Jurij Fedotow.

Kobiety stanowią 55-60 procent wszystkich ofiar handlu ludźmi, a łącznie kobiety i dziewczynki - 75 proc. Ostatnia seksafera w Polsce udowodniła, że młode dziewczyny łatwo zwabić obiecując im na przykład karierę w modelingu.

- To nie modelki są winne. Winni są oszuści i sutenerzy, którzy zakładają agencje dla przykrywki swoich brudnych interesów. Ale nie należy mylić zawodu modelki z prostytutką, która uprawia seks za pieniądze! – mówiła w Fakcie Ilona Felicjańska. – (…)Sutenerzy żerują na naiwności młodych dziewczyn, marzących o sukcesie. A one wierzą i ufają, nie mając świadomości, jak okrutny jest świat. Jeśli psychika dziewczyny jest słaba, jeśli te pieniądze faktycznie są dla niej wartością, to niestety może ona stwierdzić: „A co mi szkodzi?”. I skusić się na taką propozycję. (…) Moja naiwność również była duża. Nie dostałam takiej propozycji wprost. Ale tak – znany wówczas fotograf, z którym pracowałam, wysłał mnie do milionera w Grecji. Milioner miał być wpływowy, miał mi pomóc w mojej karierze. Nie padło wówczas żadne sformułowanie, o co chodzi. Ale gdy tylko zauważyłam, że to wszystko nie idzie w tym kierunku, co trzeba, powiedziałam, że przyjechałam tylko i wyłącznie po to, by odbyć sesje zdjęciowe. I wtedy zostałam natychmiast odesłana do Polski.

Poradnik dla poszukujących pracy za granicą

Polub praca.wp.pl na Facebooku

Oceń
tak 79 89,77%
nie 9 10,23%

Opinie (189)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

20
4
~Piotr 2013-02-19 (09:51) 2 lata 2 miesiące 14 dni 16 godzin i 3 minuty temu

Ja tez pracuje za granica a konkretnie w Norwegii rowniez z Polakami i mam tylko bardzo dobre relacje . Bardzo fajni i pracowici i fachowi . Jest mi przykro , ze ktos pisze niepochlebnie o naszych rodakach . Nie slyszalem zeby jedni Polacy donosili na drugich , wrecz przeciwnie wszyscy sie wspieraja i pomagaja sobie. Zapraszam do Norwegii .

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~krystjanpan 2013-03-15 (14:11) 2 lata 1 miesiąc 18 dni 11 godzin i 43 minuty temu

no właśnie ile młodzieży uznaje się za zaginionych mówi się o tych co to nie znają języka oni wyjechali bo albo się uda albo w swoim kraju zdechną z głodu lup trafią do wiezienia za kradzież bo czeba coś jeść

odpowiedz

0
3
~profet 2013-02-20 (09:52) 2 lata 2 miesiące 13 dni 16 godzin i 2 minuty temu

Żeby Polska była Polska, żeby Polska, nie żydowska. Jak najszybciej. Tak nam dopomóż Bóg. Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie.

odpowiedz

1
1
~ucz się prawdy 2013-02-19 (21:15) 2 lata 2 miesiące 14 dni 4 godziny i 39 minut temu

W polsce nawet z kwalifikacjami wszyscy są ofiarami czerwonych skórwysynów i emperora obłudy kaczora Donalda TuSSka! TuSSk ze wszystkich zrobił swoich niewolników w tym komunistycznym totalitarnym policyjnym sowieckim Ciemnogrodzie!

odpowiedz

2
1
~EMIGRANT 2013-02-19 (21:13) 2 lata 2 miesiące 14 dni 4 godziny i 41 minut temu

MASOWA TO CHYBA PROPAGANDA MAJĄCA NA CELU POWSTRZYMANIE EMIGRACJI POLAKOW ZA GRANICE , SPRZEDAJNE MEDIA...MASOWA TO JEST W POLSCE BIEDA, POGARDA DLA PRAW LUDZKICH , WYZYSK I TYRANIA, MOWI SIE O POLSKIM WZROSCIE GOSPODARCZYM I O TYM JAK TO INE KRAJE UNI EUROPEJSKIEJ UPADAJA A TYMCZASEM DALEJ NA WSYPACHJEST 100 RAZY GODNIEJ ZYC NIZ W POLSCE, JESTEM NA EMIGRACJI OD 7 LAT I ZALUJE ZE TYLKO OD 7 LAT ....I JAK TYLKO POLSCE ODWIEDZAM CO ROKU TO ZA GŁOWE SIE LAPIE BO JEST CORAZ GORZEJ I PIENIADZE WPOLSCE NIE MAJA ZADNEJ WARTOSCI , OBUDZCIE SIE LUDZI I PORZUCCIE TEN PASOZYTNICZY KRAJ ZABIERAJCIE RODZINY I UCIEKAJCIE POKI JESZCZE MOZECIE WYJECHAC

odpowiedz

30
5
~Patrycja 2013-02-19 (09:55) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 59 minut temu

Ten artykuł to chyba kolejna prowokacja.. masowe zaginięcia za granicą ? A może w końcu ktoś napisze rzetelny artykuł o zaginięciach w Polsce ? Ze szczególnym uwzględnieniem młodych osób. Wychodzą do szkoły , pracy , na spotkania ze znajomymi i po prostu nie wracają! W bardzo niewielu przypadkach udaję się odnajdują szczęśliwie. Ale największą rolę w tym że tak bardzo wielu jeszcze się nie odnalazło ponosi "POLICJA" . Przypadek Iwony Wieczorek - przykład pierwszy zaniedbanie taśm z monitoringu! Przypadek Michała Stachowicza - znaleźli część jego Ciała i umazają śledztwo ? Do jasnej ciasnej nikogo nie zastanawia gdzie jest reszta? i dlaczego znaleźli tylko kość ręki ? Scyzoryk się w kieszeni otwiera. Z przykrością muszę stwierdzić , że niestety ale polskie "prawo" daje przyzwolenie na takie zaniedbanie , a śmieszne wyroki za zabójstwa gwałty i napady przyzwolenie i poczucie bezkarności dla przestępców . Jakie poczucie bezpieczeństwa zepwnia ten kraj ... zbyt mało się umówi o tych zaginięciach .. ale jak się poczyta fora np. dotyczące zaginięć osób wyżej wymienionych to skóra cierpnie i przestroga jest.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
0
~Obywatel Singapuru 2013-02-19 (11:18) 2 lata 2 miesiące 14 dni 14 godzin i 36 minut temu

Pozbyłem się polskiego obywatelstwa i mam singapurskie. Plusy życia tu? Dobra kasa, porządek na ulicach, mikroskopijna wręcz przestępczość. Świetna kuchnia z każdego zakątku świata... długo by wymieniać. Ale najważniejszy jest brak wąsatych Cześków z Polski wschodniej i innego plebsu z kraju przywiślańskiego. Tj. Polacy są ale tylko wykształceni i na poziomie, inni szans nie mają bo od robót najgorszych są tu goście z Bangladeszu itp. Dużo tańsi nawet od owych Cześków.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
1
~Nad Czystym 2013-02-19 (10:33) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 21 minut temu

A pamiętacie jak 10 milionów młodych, zdrowych polskich niewolników Zachodowi oferowali do pracy nasi współcześni "królowie" Kwaśniewski, a po nim Tusk ? Ich oferta brzmiała mniej więcej tak : Polska może Zachodowi dać za darmo 10 mln zdrowych, młodych rąk do pracy. Niegdyś brali niewolników z Afryki, teraz z naszego nieszczęsnego Kraju. Jesteśmy tak łatwowierni. Zaufaliśmy bolszewickiemu fermenciarzowi Bolkowi, potem na 10 lat daliśmy władzę w ręce Olka/ TW>ALKA -, który oficjalnie w paszporcie ma jak wół wpisaną narodowość :żydowska. Zakłady pracy zniszczyli promując Balcerowicza jako bez mała najwybitniejszego na świecie ekonomistę. Po czym ludzi bez pracy za darmo dać Zachodowi - tak ustalili Pojednani między sobą Złodzieje '89. Ten nikczemny handel ludźmi robiony przez Żydów trwa w najlepsze. Dla nich Polak w Polsce nie nadaje się do pracy, bo od razu zacznie strajkować. Tej siły roboczej żydomasońska władza Pojednanych'89 nie potrzebuje. Czas tej władzy łeb ściąć !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

16
9
~łemigrant 2013-02-19 (08:26) 2 lata 2 miesiące 14 dni 17 godzin i 28 minut temu

7 lat w UK i nie czuję się wykorzystywany i nie czułem nigdy... Dziekuję i pozdrawiam Milton Keynes...

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
0
~Na Grabinie 2013-02-19 (11:42) 2 lata 2 miesiące 14 dni 14 godzin i 12 minut temu

Rozwiązać wszelkie media : nie można zacząć rewolucji sanacyjnej(uzdrowieńczej) nadal pozwalając gadać takim obrońcom bandytów bolszewickich jak Kraśko, Lis,Walter,Rusin,Pochanke,i 95% obecnych dziennikarzy. To oni nas wyprowadzili na manowce w 1989.

odpowiedz

3
1
~someone 2013-02-19 (10:28) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 26 minut temu

A gdzie sa polskie sluzby dyplomatyczne? Gdzie jest system ochrony obywatela? Ja mam obywatelstwo wloskie i mieszkam obecnie w Polsce. Po przyjezdzie do Polski podalem wloskiej ambasadzie moj adres w Polsce (tzw. A.I. R. E. - Anagrafe Italiani Residenti all'Estero). Ambasada przekazala moj adres do gminy ostatniego mojego mieszkania we Wloszech. Co jakis czas - uwaga! - mam telefon lub e-mail z ambasady wloskiej, czy wszystko jest ok. Obecnie mamy wybory w Italii - ambasada wloska przyslala mi kartki do glosowania, ktore musze odeslac do 21 lutego (zeby glos byl wazny). Jaki z tego wniosek? Wloskie panstwo dba o swoich obywateli, sluzby dyplomatyczne interesuja sie, czy cos sie zlego nie dzieje. A polskie sluzby dyplomatyczne? Jak one dzialaja na rzecz Polakow za granica?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
0
~TUR 2013-02-19 (10:34) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 20 minut temu

LUDZIE OKRĄGŁEGO STOŁU LEWACY I TUSKOWCY MAJĄ ICH NA SWOIM SUMIENIU.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
8
~EMIGRANT 2013-02-19 (09:59) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 55 minut temu

JEŻELI NASZE MAŁOLATY MAJĄ PAPKĘ ZAMIAST MÓZGU - I WIERZĄ , ŻE IMPRESARIO WYSZUKAŁ JE NA ULICY I BĘDĄ MODELKAMI - TO MOGĄ MIEĆ PRETENSJE WYŁĄCZNIE DO SIEBIE , ALBO DO SWOICH RODZICÓW - ŻE SIĘ URODZIŁY .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
2
~suti/pimp 2013-02-19 (10:50) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 4 minuty temu

cycatej blondynce pomoge znalezc prace na wyspach w zamian za....;)

odpowiedz

4
7
~KASIA 2013-02-19 (09:24) 2 lata 2 miesiące 14 dni 16 godzin i 30 minut temu

Dziadek mowil-daj polakowi rządzic krajem --sam go wykończy.-podczas okupacji mięso bylo na kartki--i byló musiało byc podczas stanu wojennego-mięso było na kartki--ale go niebyło...ale wtedy rzadził jaruzelski...za okupacji-Niemcy...WIEĆ WNIOSEK ??

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~Walt Kowalski 2013-02-19 (10:48) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 6 minut temu

co to za kraj ta Polska że ludzie są zmuszeni do ucziekania z stąd by nie żyć w nędzy?! ja się wychowałem za granicą i przyjechałem tu na studia. mam zamiar zostać ale po nocach nie śpie bo boje się o swoją przyszłość w Polsce. coś się z tym krajem nie zgadza! Polacy to na pewno nie są głupi jak nam się wmawia, wręcz odwrotnie, a już na pewno Polacy są pracowicy! ale ten kraj Polska nas niszczy. Wystarczy popatrzeć jak Polacy na zachodzie sobie radą. otwierają firmy, są wytrzymali, potrafią sobie radzić w najtrudniejszych warunkach bo chyba są do cięższego życia w tej Polsce przyżwyczajeni. takie moje wnioski. dodam jeszcze!!! że imigracja to STRASZNA rzecz. widze to po sobie. oderwany od przyjaciół i kolegów od rodziny ciężko mi się odnależć. czuje się samotny. ale mam nadzieje że to się zmieni i Polska się zmieni. nie może tak zostać jak jest teraz. Pozdrawiam wszystkich co się nie dają i walczą dalej o lepszą przyszłość i lepszy kraj. Nie poddawajcie się i nie dajcie się wykorzenić. mam nadzieje że wszyscy co są zmuszeni do wyjazdu wrócą do swojego prawdziwego domu.

odpowiedz

12
3
curiosity 2013-02-19 (09:53) 2 lata 2 miesiące 14 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Powiedzmy sobie prawdę.Polak polakowi wilkiem...a porachunki o byle co to codziennosć .Mściwość ,agresja i nietolerancja to nasze cechy wyniesione z katolickich domów i one to "pomagają" w usmiercaniu rodaka.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

138
12
~pela 2013-02-19 (07:35) 2 lata 2 miesiące 14 dni 18 godzin i 19 minut temu

Mieszkam od ponad 20 lat w Niemczech i unikam Polakow jak ognia ,Jak z ninmi pracowalam to chodzili do majstra i skarzyli na swoich zeby nie pracowac .Jest to smutne i straszne bo Turek obstanie za Turkiem Wloch za Wlochem itd.Wstyd mnie bylo za ludzi z Polski bo to najgorsza nacja i chcecie zeby w Polsce bylo dobrze nigdy przyjezdzam bardzo czesto do Polski i widze co sie z sasiadami porobilo .

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

26
4
~jaa 2013-02-19 (09:57) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 57 minut temu

Zaczyna się propaganda anty emigracyjna. Potrzebne jeszcze w artykule informacje o tym jak w "dzikim kraju" jest bajecznie!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Prawda 2013-02-19 (10:29) 2 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 25 minut temu

Podziekijmy MEDIA ze tak nam ryja glowy.

odpowiedz

Przybornik

Praca - Oferty dnia

Pracuj.pl

więcej ofert pracy

Bądź z nami na bieżąco